Οι μαθητές και οι δασκάλες της Δ΄ τάξης, θέλουμε να εκφράσουμε τις ολόθερμες ευχαριστίες προς το διοικητικό συμβούλιο του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του Σχολείου μας, για την άμεση και θετική ανταπόκριση στο αίτημά μας για την αγορά των κάδων ανακύκλωσης από το εμπόριο. Οι κάδοι αυτοί αποτελούν ουσιαστική και αποτελεσματική παρέμβαση στην προσπάθειά μας για την υλοποίηση του φετινού περιβαλλοντικού προγράμματος της ανακύκλωσης και διαχείρισης των απορριμμάτων που επεξεργάζεται η τάξη μας.

Να τονίσουμε ότι τέτοιες αξιέπαινες κινήσεις συνιστούν παράδειγμα ευαισθησίας και στήριξης της σχολικής κοινωνίας. Είναι γεγονός πως η συνεργασία των γονέων και κηδεμόνων με τη σχολική κοινότητα (εκπαιδευτικούς και μαθητές) μόνο ευεργετικά αποτελέσματα έχει. Η προσφορά τους αυτή αποκτά ιδιαίτερη αξία σ? αυτά τα δύσκολα για όλους χρόνια.

Ευελπιστώντας πάντα στη δική τους ενίσχυση και συμμετοχή και για ανάλογα επιτυχημένα μελλοντικά εγχειρήματα, τους συγχαίρουμε και τους ευχαριστούμε θερμά !!!