Την Παρασκευή 19 Απριλίου 2024 το Σχολείο μας έλαβε μέρος στο 13ο Μαθητικό Ψηφιακό Φεστιβάλ που πραγματοποιήθηκε στο Μουσικό Σχολείο Λάρισας. Η Διευθύντρια κ.Χρύσα Δαρδακούλη μαζί με τον Υποδιευθυντή κ. Γιώργο Αγγελάκη πρόβαλαν σε power point εικαστικές δημιουργίες και video με τραγούδια που με χαρά και μεράκι ετοίμασαν οι μαθητές με τις εκπ/κούς κ. Ελένη Κουτσοδόντη και κ. Μαρία Ελένη Θαλασσινού. Η Θεματική των έργων του Σχολείου μας ήταν: "Ιστορία Τεχνης" (Β' Γ' Ε' Στ'), "Λογότυπα της πόλης μας"(Ε' τάξη), "Οπτικοποίηση παιδικών τραγουδιών" (Δ' τάξη). Το κοινό ενθουσιάστηκε με τα έργα των μαθητών μας και μας το απέδειξε με ένα θερμό χειροκρότημα στο τέλος. Ευχαριστούμε πολύ την Οργανωτική Επιτροπή που διοργάνωσε το Φεστιβάλ και με τον τρόπο αυτό μας έδωσε τη δυνατότητα να παρουσιάσουμε τα έργα των μαθητών μας!