Σήμερα, Παρασκευή 22/3/24 το Σχολείο μας τίμησε την επέτειο της Επανάστασης του 1821. Οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών παρουσίασαν τη γιορτή που ετοίμασαν με πολλή αγάπη και μεράκι στον χώρο εκδηλώσεων του Σχολείου. Η γιορτή ξεκίνησε με τον χαιρετισμό της Διευθύντριας κ. Χρύσας Δαρδακούλη και την ανάγνωση του μηνύματος της Περιφερειακής Διευθύντριας από τη δασκάλα του Στ1 κ.Αλεξάνδρα Βασιλειάδου.Τον πανηγυρικό λόγο της ημέρας εκφώνησε η δασκάλα του ΣΤ2 κ. Κουλτσιάκη Αθηνά. Οι μαθητές και οι μαθήτριες παρουσιάζοντας και συνδυάζοντας ένα πλήθος από θεατρικά, τραγούδια, αφηγήσεις, ποιήματα και δημοτικούς χορούς, κατάφεραν να συγκινήσουν τους παρευρισκομένους και να αποσπάσουν το θερμό χειροκρότημα όλων στο τέλος της εκδήλωσης. Τη γιορτή οργάνωσαν οι δάσκαλοι των τριών τμημάτων της ΣΤ΄ τάξης: κ.κ. Βασιλειάδου Αλεξάνδρα (ΣΤ΄1), Κουλτσιάκη Αθηνά (ΣΤ΄2), Δάτσιος Χρήστος (ΣΤ΄3) καθώς επίσης οι επαιδευτικοί κ. Κουτσοδόντη Ελένη ( μουσικός ), Καρανίκα Χριστίνα ( εκπ/κός Φυσικής Αγωγής ), Παπαρίζου Έλενα (εκπ/κός Θεατρικής αγωγής ). Υπεύθυνος ήχου ήταν ο δάσκαλος του Ε΄2 κ. Νικολάου Παναγιώτης.