Το Θέατρο Σκιών "ΝΑΜΑΣΤΕ" με τον καραγκιοζοπαίκτη κ.Σπύρο Ξυπνητό επισκέφτηκε το Σχολείο μας και παρουσίασε στους μαθητές της Α και Β τάξης την κωμική παράσταση "Ο Καραγκιόζης μασκαράς " .Έφτασαν οι Απόκριες κι ο Καραγκιόζης ψάχνει να βρει τι μπορεί να φορέσει για να μασκαρευτεί, όταν ξαφνικά βρίσκει ένα μπαούλο γεμάτο ρούχα και στολές! Έτσι όλοι ήρωες του Θεάτρου Σκιών μασκαρεμένοι στήνουν τον αποκριάτικο χορό σκορπώντας άφθονο γέλιο!

Μετά το τέλος της παράστασης ακολούθησε γνωριμία των παιδιών με τις φιγούρες του Θεάτρου Σκιών καθώς και σύντομη αναφορά στην ιστορία του. Οι μαθητές έμειναν κατενθουσιασμένοι καθώς ο Καραγκιόζης πάντα ξεσηκώνει τη φαντασία των παιδιών και περνάει τα μηνύματα της αγάπης και της ανθρωπιάς με τον δικό του γλαφυρό τρόπο!