Με σύμμαχο τον ανοιξιάτικο καιρό οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του 19ου Δ.Σ. τίμησαν το έθιμο της Τσικνοπέμπτης στο αθλητικό κέντρο " Βουτυρίτσα". Οι μαθητές παρουσία της Διευθύντριας του σχολείου μας κ. Χρύσας Δαρδακούλη με την καθοδήγηση των καθηγητών Φυσικής Αγωγής κ.κ. Μαρίας Τσιάρα, Χριστίνας Καρανίκα και Θεόδωρου Βουτυρίτσα και την αρωγή των εκπαιδευτικών έπλεξαν με τους ήχους της μουσικής το γαϊτανάκι και χόρεψαν αποκριάτικα, παραδοσιακά τραγούδια. Στη συνέχεια οι μαθήτριες του ΣΤ2΄ παρουσίασαν μια δική τους χορογραφία σε ένα μοντέρνο τραγούδι. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας πρόσφερε σε όλα τα παιδιά και στους εκπαιδευτικούς σουβλάκια. Τους ευχαριστούμε για την ευγενική τους προσφορά.