Μια πολύ όμορφη μέρα πέρασαν οι μαθητές και μαθήτριες της Ε' και ΣΤ' τάξης του Σχολείου μας. Η σημερινή εκδρομή συνδύασε με μοναδικό τρόπο τη γνώση με την ψυχαγωγία. Αρχικά επισκεφθήκαμε τη γαλακτοβιομηχανία " Όλυμπος" όπου μάθαμε από ειδικούς τα προϊόντα που παράγει η βιομηχανία και τον τρόπο παρασκευής τους. Οι μαθητές παρακολούθησαν ένα ενδιαφέρον βίντεο που αφορούσε στην εταιρεία, στα εργοστάσια της, στα προϊόντα της και στην παρασκευή τους. Στο τέλος έκαναν ερωτήσεις προκειμένου να λυθούν οι απορίες τους. Στην έξοδο προσφέρθηκε στον κάθε μαθητή και εκπαιδευτικό από μια τσάντα με προϊόντα ως δώρο. Τους ευχαριστούμε πολύ για την ευγενική τους χειρονομία και τον χρόνο που μας διέθεσαν για να κατατοπιστούμε για τον τρόπο λειτουργίας της βιομηχανίας. Μετά πήγαμε στο Αθλητικό Κέντρο Βουτυρίτσα όπου οι μαθητές έπαιξαν μέχρι το μεσημέρι. Έπαιξαν ποδόσφαιρο, έτρεξαν, άκουσαν μουσική, διασκέδασαν. Κουρασμένοι αλλά χαρούμενοι και ευτυχισμένοι επιστρέψαμε στο Σχολείο μας. Τους μαθητές συνόδευσαν οι δάσκαλοι της Ε' τάξης: οι κ. Κατσέλης Δημήτριος, Νικολάου Παναγιώτης, Δαρδούμπας Βασίλειος, και οι δάσκαλοι της ΣΤ' τάξης: οι κ.κ. Βασιλειάδου Αλεξάνδρα, Κουλτσιάκη Αθηνά, Δάτσιος Χρήστος καθώς επίσης η καθηγήτρια των Αγγλικών κ. Κούτσικα Νικολέτα.