Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο Σχολείο μας η χριστουγεννιάτικη γιορτή από τους μαθητές της Β’ Τάξης.Η γιορτή ξεκίνησε με το απολυτίκιο και τα κάλαντα των Χριστουγέννων .Στη συνέχεια ακολούθησε Χαιρετισμός από τη Διευθύντρια του σχολείου μας κα.Χρύσα Δαρδακούλη.

Με το θεατρικό << Τα Χριστούγεννα του κ.Τσιγκουνάκη>> οι μικροί μαθητές έστειλαν το μήνυμα, πως αξία δεν έχουν τα λεφτά μα η αγάπη και η χαρά που κρύβουν μέσα τους οι γιορτινές στιγμές και από του κόσμου το χρυσό το πιο σημαντικό είναι να ζούμε όλοι μαζί χαρούμενοι και αγαπημένοι!

Μήνυμα οικολογικό να σώσουμε τον πλανήτη μας από την κλιματική αλλαγή και μήνυμα αλληλεγγύης, πως όλοι μας πρέπει πάντα να βοηθάμε όλους τους ανθρώπους, γέρους, νέους και παιδιά, έστειλαν με το θεατρικό << Το χωριό του Αγίου Βασίλη πλημμύρισε >>.

Αποχαιρετήσαμε το 2023 με το τραγούδι<<Πάει ο παλιός ο χρόνος>>,τραγουδήσαμε τα κάλαντα της Πρωτοχρονιάς και στείλαμε σε όλους τις θερμές μας ευχές για ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!

ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!

Συνεργάστηκαν οι εκπαιδευτικοί:
κα.Ταρατώρα Γεωργία, κα.Καμάκα Ευθυμία, κα.Βασιλακοπούλου Αικατερίνη κα. Ελένη Κουτσοδόντη (Μουσικός)

Συμμετείχαν: Οι μαθητές της Ε’ και ΣΤ’τάξης με τη χορωδία και τα μουσικά τους όργανα καθώς και του Δ1 και Δ3 στο βιολί και στην κιθάρα.