Μια υπέροχη θεατρική παράσταση είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε ' και Στ' του σχολείου μας την Πέμπτη 9/11/23. Η παράσταση ήταν " Το καπλάνι της βιτρίνας" διασκευή του γνωστού παιδικού βιβλίου της Άλκης Ζέη και παραγωγή του Θεσσαλικού Θεάτρου στον χώρο του Μύλου του Παππά. Το έργο ενθουσίασε το κοινό καθώς συνδύαζε με μοναδικό τρόπο τη μουσική, τον χορό με τον λόγο προκειμένου να προσεγγίσει ιστορικά θέματα και να αγγίξει τις παιδικές ψυχές. Τους μαθητές συνόδευαν η Διευθύντρια του σχολείου μας κ. Χρύσα Δαρδακούλη, οι δάσκαλοι της Ε' τάξης κ.Δ. Κατσέλης, Π. Νικολάου, Β. Δαρδούμπας, οι δάσκαλοι της Στ' τάξης κ.κ. Αλ. Βασιλειάδου, Αθ. Κουλτσιάκη, Χρ. Δάτσιος και η εκπαιδευτικός των Εικαστικών κ. Μαρία Ελένη Θαλασσινού - Παπαϊωάννου.