Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας γνωρίζω ότι το σχολείο μας έχει οριστεί να λειτουργήσει με αναβαθμισμένο ολοήμερο πρόγραμμα (3η ζώνη έως τις 17:30.) Οι μαθητές/τριες μπορούν να συμμετάσχουν στο νέο, αναβαθμισμένο πρόγραμμα Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου στο οποίο θα προσφέρονται δράσεις δημιουργικής απασχόλησης, ελεύθερης έκφρασης και ψυχαγωγίας σε αντικείμενα που σχετίζονται με τον αθλητισμό, τα ομαδικά αθλήματα, τους παραδοσιακούς ή μοντέρνους χορούς, τη χοροκινητική έκφραση, τις εικαστικές τέχνες, τις χειροτεχνίες και κατασκευές, την εκμάθηση μουσικών οργάνων, την εκπαιδευτική ρομποτική, τα πνευματικά παιχνίδια και παζλ, τα παραδοσιακά παιχνίδια, τις επιστημονικές κατασκευές-πειράματα, τα μαθηματικά παιχνίδια, τη ρητορική τέχνη και δημιουργική γραφή, το ασφαλές και δημιουργικό διαδίκτυο, τη διαπολιτισμική παιδεία, την πολιτειότητα και πολιτότητα, τον εθελοντισμό, την παιδική επιχειρηματικότητα, τη δημιουργία εφημερίδας. Επιπλέον οι όμιλοι δύνανται να δραστηριοποιούνται στην οργάνωση πολιτιστικών εκδηλώσεων, κοινωνικών-βιωματικών και περιβαλλοντικών δράσεων, τη συγκρότηση χορωδίας, θεατρικής ομάδας και μαθητικής ορχήστρας.

Κάνοντας κλικ στον σύνδεσμο που ακολουθεί:

ΑΙΤΗΣΗ - ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ 2022-2023

μπορείτε να κατεβάστε τη σχετική αίτηση-δήλωση για τη συμμετοχή.

Παρακαλώ το αργότερο έως την Πέμπτη 8-9-2022 να την προσκομίσετε συμπληρωμένη προκειμένου να ληφθεί υπόψη στον σχηματισμό σχολικών ομίλων της 3ηςζώνης του αναβαθμισμένου ολοήμερου προγράμματος.

Για λεπτομέρειες και διευκρινίσεις παρακαλώ να απευθύνεστε στη Διεύθυνση του Σχολείου, στο τηλέφωνο 2410234862

ΔΑΡΔΑΚΟΥΛΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ