Την Πέμπτη  24 Μαρτίου 2022 το σχολείο μας τίμησε τα 201 χρόνια από την Επανάσταση του 1821 και τον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου με εκδηλώσεις σε όλα τμήματα.

Οι μαθητές των δύο τμημάτων της ΣΤ΄ τάξης παρουσίασαν το ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ του 1821 μέσα από θεατρικά, τραγούδια, ποιήματα αλλά και παραδοσιακούς χορούς στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία της η Δ/ντρια του σχολείου μας η οποία έκανε και την παράδοση της σημαίας στους μαθητές της Στ΄1 τάξης.

Τη γιορτή επιμελήθηκαν οι υπεύθυνοι εκπ/κοί των δύο τμημάτων  κ. Δημ. Κατσέλης και κ. Θεον. Μαρούδα, σε συνεργασία με τη μουσικό του σχολείου μας  κ. Ελένη Κουτσοδόντη. Σημαντική βοήθεια  πρόσφεραν η κ. Αθηνά Παναγιωτοπούλου και ο κ. Θεοδ. Βουτυρίτσας.