Με ιδιαίτερη λαμπρότητα γιορτάστηκε και φέτος στο σχολείο μας, η επέτειος της 28ης Οκτωβρίου.

Αρχικά έγινε η παράδοση της σημαίας από τη Διευθύντριά μας, Χρύσα Δαρδακούλη, στους σημαιοφόρους και παραστάτες που θα εκπροσωπήσουν το σχολείο μας στις επίσημες παρελάσεις και εκδηλώσεις. Στη συνέχεια ακολούθησε η γιορτή που παρουσιάστηκε από τα τμήματα Δ1 και Δ2 με τους δασκάλους τους Γιάννη Πατσιώλη και Μέγα Σωτηρία αντίστοιχα.

Σε μια αίθουσα κατάμεστη από μικρούς και μεγάλους παρουσιάστηκε το χρονικό με αφηγήσεις, ποιήματα, μονόπρακτα και θεατρικά δρώμενα. Εκπληκτική ήταν για μια ακόμη φορά η χορωδία μας υπό τη Διεύθυνση της κ. Ελένης Κουτσοδόντη, τη συνδρομή του κ. Γιάννη Πατσιώλη καθώς και των μαθητών Κωνσταντάκου Χρήστου, Τζήκα Ηλιάνας και Μαγαλιού Κωνσταντίνας οι οποίοι πλαισίωναν τα τραγούδια με τα μουσικά τους όργανα.

Ανήμερα την 28η Οκτωβρίου το Σχολείο μας εκπροσώπησαν στην παρέλαση οι μαθητές του ΣΤ1 που ήταν στη Σημαία.