Οι μαθητές της ΣΤ τάξης του σχολείου μας επισκέφτηκαν το 9ο Γυμνάσιο Λάρισας για μια πρώτη γνωριμία με το περιβάλλον του νέου σχολείου που θα φοιτήσουν την επόμενη σχολική χρονιά, στα πλαίσια των δράσεων προετοιμασίας για τη μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο.

Εκπαιδευτικοί και μαθητές ενημερώθηκαν από τη Δ/ντρια του Σχολείου κ. Παλαιομίχα Ρούλα για το νέο μαθησιακό περιβάλλον, προκειμένου να μεταβούν ομαλά σε αυτό, για τα νέα ωρολόγια προγράμματα και τη λειτουργία του Γυμνασίου, εξέφρασαν απορίες και έλαβαν απαντήσεις για θέματα που τους αφορούσαν έτσι ώστε την επόμενη σχολική χρονιά να τους υποδεχτεί ένα γνώριμο & φιλικό περιβάλλον. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στο χώρο του σχολείου και στα εργαστήρια πληροφορικής.

Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί Δημήτριος Κατσέλης, Θεονίτσα Μαρούδα και Γεωργία Συλβόγλου.