Γιατί αργείς Άγιε Βασίλη; Η είδηση πως ο Άγιος Βασίλης φέτος αποφάσισε να αποσυρθεί έχει φέρει αναστάτωση σε όλο τον κόσμο. Μήπως όλη η ιστορία είναι ένα κακό όνειρο; Οι χιονούλες και τα ελαφάκια μας εντυπωσιάζουν... Τα κάλαντα και τα τραγούδια μας μεταδίδουν το μήνυμα της γέννησης του Χριστού.
   Οι μαθητές του Α΄1 υπό την καθοδήγηση της δασκάλας τους , Ζαβράκα Δήμητρας  μέσα σε κλίμα χαράς, ενθουσιασμού και αυθορμητισμού συμμετείχαν στη χριστουγεννιάτικη γιορτή μας. Κατά την προετοιμασία τους κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια και το αποτέλεσμα μας ικανοποίησε όλους. Μέσα από τη συνεργασία τους οι μαθητές ενίσχυσαν την αυτοπεποίθησή τους και ενδυνάμωσαν τις μεταξύ τους σχέσεις.
   Η διεύθυνση του σχολείου και όλοι οι εκπαιδευτικοί σας ευχόμαστε καλά Χριστούγεννα και καλή και ευλογημένη χρονιά με υγεία.
Υ.Γ Ευχαριστούμε την κ. Μπρότση Αργυρώ, δασκάλα του τμήματος ένταξης και την κ. Αλυμάρα Βασιλική, εκπαιδευτικό πληροφορικής για τη βοήθεια που μας προσέφεραν την ημέρα της γιορτής.
Δείτε τα βίντεο από τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Α΄1
Μέρος Α